Əsas səhifə Saytın xəritəsi E-müraciət Qəbul Axtarış Əlaqə Linklər

    
        www.heydar-aliyev.org

    
               www.president.az

    
             www.azerbaijan.az

    
             www.courts.gov.az

    
        www.constcourt.gov.az

    
   www.supremecourt.gov.az

    
             www.justice.gov.az

    
                www.e-qanun.az


  Yeni:  
AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASININ BƏZİ BİRİNCİ İNSTANSİYA MƏHKƏMƏLƏRİ HAKİMLƏRİNİN VƏZİFƏLƏRİNİN DƏYİŞDİRİLMƏSİ VƏ BİR SIRA BİRİNCİ İNSTANSİYA MƏHKƏMƏLƏRİNİN HAKİMLƏRİNİN TƏYİN EDİLMƏSİ HAQQINDA AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASI PREZİDENTİNİN SƏRƏNCAMI
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 9-cu və 32-ci bəndlərini rəhbər tutaraq qərara alıram:

1. “Məhkəmələr və hakimlər haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun 97-ci maddəsinin ikinci hissəsinə uyğun olaraq aşağıdakı hakimlərin vəzifələri dəyişdirilsin:

Adil Yaqub oğlu Vəliyev Bakı şəhəri Binəqədi Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Qusar Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsinə təyin edilsin;

Elçin Lütvəli oğlu Qasımov 2 saylı Bakı yerli iqtisad məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Şirvan yerli iqtisad məhkəməsinin hakimi vəzifəsinə təyin edilsin;

İradə Xəlil qızı Həsənzadə Bakı şəhəri Nizami Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Ağır Cinayətlərə Dair İşlər üzrə Azərbaycan Respublikası Məhkəməsinin hakimi vəzifəsinə təyin edilsin;

Toğrul Məhəmməd oğlu Əliyev Gəncə şəhəri Kəpəz Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı şəhəri Xətai Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsinə təyin edilsin;

Məhburə Kərim qızı Kərimova Gəncə şəhəri Nizami Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Mingəçevir Şəhər Məhkəməsinin hakimi vəzifəsinə təyin edilsin;

Nurəddin Yusif oğlu Mustafayev Gəncə şəhəri Nizami Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı şəhəri Suraxanı Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsinə təyin edilsin.

2. Aşağıdakı şəxslər birinci instansiya məhkəmələrinin hakimləri təyin edilsinlər:

Ağır Cinayətlərə Dair işlər üzrə Azərbaycan Respublikasının Məhkəməsi:

    Ağalarov Mahmud Muradxan oğlu
    Əliyev Kəramət Fətəli oğlu
    Hacıyev Əfqan Niyətulla oğlu
    Xankişiyev Mirzə Asdan oğlu
    İmanov Dadaş Hüseyn oğlu
    Kərimov Novruz Ağakərim oğlu
    Quliyev Elmar Allahverdi oğlu
    Mahmudov İlham Ağa oğlu
    Mikayılov Eldar Əli oğlu
    Murquzov İlqar Mustafa oğlu


Ağır Cinayətlərə Dair İşlər üzrə Azərbaycan Respublikasının Hərbi Məhkəməsi:

    Abdullayev Mehdixan Ədil oğlu
    Hüseynov Rəşid İnqilab oğlu
    Mövsümov Nazim Rasimoviç
    Nəbiyev İlham Fərhad oğlu


Ağır Cinayətlərə Dair İşlər üzrə Naxçıvan Muxtar Respublikasının Məhkəməsi:

    Qarayev Sənan Məmməd oğlu


Bakı şəhərinin rayon məhkəmələri üzrə:

Binəqədi Rayon Məhkəməsi:

    Abbasov Natiq Mehdi oğlu
    Əkbərov Tərlan Xanəli oğlu
    Həsənov Vüqar Təvəkgül oğlu
    Zeynalov Mirheydər Seyidəmir oğlu


Xətai Rayon Məhkəməsi:

    İmanov Azad Nizam oğlu
    Məmmədov Habil Çingiz oğlu
    Talıbova Leyla Oruc qızı


Nərimanov Rayon Məhkəməsi:

    İsmayılov Arif Allahqulu oğlu
    Kazımov Rasim Sarı oğlu
    Məmmədov Vüqar Kamal oğlu


Nəsimi Rayon Məhkəməsi:

    Əhmədov Elman Məmməd oğlu
    Hümbətov Etibar Zülfüqar oğlu
    Hüseynova Sevda Əziz qızı
    Kərimov Elmar Ramiz oğlu
    Qafari Səyyad Ağaəli oğlu


Nizami Rayon Məhkəməsi:

    İsmayılov Azər İbrahim oğlu
    Qarayeva Mehriban Cəfər qızı
    Sarıyev Xəyal Əjdər oğlu


Sabunçu Rayon Məhkəməsi:

    Əliyev Samir İmamverdi oğlu
    Həsənov Vaqif İskəndər oğlu
    Qasımov Anar Adil oğlu
    Qubadov Tahir Möhsüm oğlu
    Salmanov Rahib Vaqif oğlu


Səbail Rayon Məhkəməsi:

    Bağırov Nurəddin Abuzər oğlu
    Əmirxanova Kəmalə Fərman qızı
    Həsənov Elnur Məmmədsaat oğlu


Suraxanı Rayon Məhkəməsi:

    İsayev Mütəllim Allahverdi oğlu
    Məmmədov Vüqar Nemət oğlu
    Sadiqov Zülfüqar Əhməd oğlu


Yasamal Rayon Məhkəməsi:

    Hacıyeva Mətanət İsfəndiyar qızı
    Mehrəliyev Sərdar Bəşərəddin oğlu
    Məmmədov Xəqani Səyyad oğlu
    Talışinski Fuad Şəmsəddin oğlu


Rayon (şəhər) məhkəmələri üzrə:

Ağcabədi Rayon Məhkəməsi:

    İbrahimov Zamin Vəliyəddin oğlu


Ağdaş Rayon Məhkəməsi:

    Əliyev Nəsrullah İbadullah oğlu


Ağstafa Rayon Məhkəməsi:

    Rzayev Kamil Allahqulu oğlu


Astara Rayon Məhkəməsi:

    Əliyev Rafail Əyyub oğlu


Beyləqan Rayon Məhkəməsi:

    Cəbrayılov Vüsal Adil oğlu


Bərdə Rayon Məhkəməsi:

    Bayramov Mahir Qədim oğlu
    Mürsəlov Rufan Kamil oğlu


Biləsuvar Rayon Məhkəməsi:

    Məlikov Vəzirxan İsgəndər oğlu


Cəbrayıl Rayon Məhkəməsi:

    Məcidov Ələddin Tofiq oğlu


Cəlilabad Rayon Məhkəməsi:

    Novruzov Ələsgər Əli İskəndər oğlu


Gəncə şəhəri Kəpəz Rayon Məhkəməsi:

    Əhmədov Ceyhun Rasim oğlu
    Şükürov İmanverdi Həşimxan oğlu


Gəncə şəhəri Nizami Rayon Məhkəməsi:

    Babayev Zəki Baba oğlu
    İsgəndərov Abdulla İsbəndiyar oğlu
    Muradov Rəhman Şaban oğlu
    Sadıqov Vahid Nəriman oğlu


Goranboy Rayon Məhkəməsi:

    Muxtarov Teyyub Asif oğlu


Xaçmaz Rayon Məhkəməsi:

    Xəlilov Rövşən Elbrus oğlu
    İbrahimov Anar Firdovsi oğlu


Xocalı Rayon Məhkəməsi:

    Əsədli Mahir Abdulla oğlu


Xocavənd Rayon Məhkəməsi:

    Abbasov Gündüz Qasım oğlu


İmişli Rayon Məhkəməsi:

    Rzayev Qubadəli Əli oğlu


Kəlbəcər Rayon Məhkəməsi:

    Mehtiyev Fikrət Ədilşah oğlu


Quba Rayon Məhkəməsi:

    Tahirov Zamin Cəbrayıl oğlu


Qubadlı Rayon Məhkəməsi:

    Quliyev Etibar Bəhrəm oğlu


Qusar Rayon Məhkəməsi:

    Məmmədov Telman Qədir oğlu


Laçın Rayon Məhkəməsi:

    Bağırov Məhəmməd Abduləli oğlu


Masallı Rayon Məhkəməsi:

    Musayev Nemət Əlimusa oğlu


Sabirabad Rayon Məhkəməsi:

    Əhmədov İsmayıl Həmid oğlu


Sumqayıt şəhər məhkəməsi:

    Abbasov Aqil Əzizağa oğlu
    Hüseynov Ələkbər Məmmədtağı oğlu
    Mahmudov İlyas Musa oğlu
    Məmmədov Elman Tofiq oğlu
    Məmmədov İlqar Aslan oğlu
    Ruvinov Vladimir Yefimoviç


Şəki Rayon Məhkəməsi:

    Məmmədov Elbrus Hacıbala oğlu


Şəmkir Rayon Məhkəməsi:

    Xasməmmədov Elçin İsgəndər oğlu


Tərtər Rayon Məhkəməsi:

    Həsənquliyev İlqam Elxan oğlu


Tovuz Rayon Məhkəməsi:

    Süleymanov Loğman Srac oğlu


Zəngilan Rayon Məhkəməsi:

    Məmmədov Ədil İsa oğlu


Naxçıvan Muxtar Respublikasının rayon (şəhər) məhkəmələri üzrə:

Babək Rayon Məhkəməsi:

    Bəylərli Səxavət Şahhüseyn oğlu


Culfa Rayon Məhkəməsi:

    Həsənov Polad Vəli oğlu


Naxçıvan Şəhər Məhkəməsi:

    Muradov Hicran Xasay oğlu


Ordubad Rayon Məhkəməsi:

    Məmmədov Bəxtiyar Şahfirudin oğlu


Şahbuz Rayon Məhkəməsi:

    Bağırov Allahverdi Əsəd oğlu


Şərur Rayon Məhkəməsi:

    Novruzov Səxavət Hüseyn oğlu


Yerli İqtisad məhkəmələri üzrə:

1 saylı Bakı yerli iqtisad məhkəməsi:

    Məmmədova Şərafət Asif qızı


2 saylı Bakı yerli iqtisad məhkəməsi:

    Bayramova İntizar Hacı qızı
    Əhmədov İlham Bayram oğlu


Gəncə yerli iqtisad məhkəməsi:

    Rəfiyev Rövşən Rafiq oğlu


Sumqayıt yerli iqtisad məhkəməsi:

    Məmmədov Zaur İkram oğlu


Hərbi məhkəmələr üzrə:

Naxçıvan Muxtar Respublikasının Hərbi Məhkəməsi:

    Şirinov Ziya Allahverdi oğlu


Lənkəran hərbi məhkəməsi:

    Əhmədov Vüqar İkram oğlu


Sumqayıt hərbi məhkəməsi:

    Hacıyev Siyavuş Həbib oğlu


3. Müəyyən edilsin ki, bu Sərəncamın 1-ci bəndində göstərilən hakimlərin səlahiyyət müddəti “Məhkəmələr və hakimlər haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun Keçid müddəalarının 8-ci bəndinə, 2-ci bəndində göstərilən hakimlərin səlahiyyət müddəti isə həmin Qanunun 96-cı maddəsinə uyğun olaraq müəyyən edilir.

4. Bu Sərəncam dərc edildiyi gündən qüvvəyə minir.

İlham Əliyev
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti
Bakı şəhəri, 6 avqust 2008-ci il.

Çap et

06.08.2008
 





© 2005-2010, Azərbaycan Respublikası Məhkəmə-Hüquq Şurası
Ünvan: Bakı şəhəri, Z. Xəlilov küç., 540-cı məhəllə, AZ1073, Azərbaycan
Telefon: (00994 12) 510-21-62 (Faks)
www.jlc.gov.az